Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Głogowskiego! Podstawowym celem działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie jest udzielanie pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym: dzieciom, rodzinom, osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym, a także zabezpieczenie osób wymagających wsparcia w różnego rodzaju placówkach. Podejmujemy szereg działań w celu zapobiegania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym oraz dysfunkcjonalności rodzin. Jesteśmy koordynatorem Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, z której wynikają kierunki naszych działań. Ściśle współpracujemy z organizacjami pozarządowymi tworząc porozumienie partnerskie „Razem dla współpracy”. Organizujemy pomoc społeczną w sposób nowatorski, a przede wszystkim na podstawie zgłoszonych nam potrzeb różnych środowisk. Z dużym powodzeniem pozyskujemy środki zewnętrzne na realizację projektów i programów poprawiających jakość życia mieszkańców Powiatu Głogowskiego. Chętnie słuchamy Państwa oczekiwań skierowanych na poprawę funkcjonowania rożnych podmiotów życia publicznego i wdrażamy te propozycje. Pozostajemy do Państwa dyspozycji

mgr Krystyna Piasecka - Olejniczak

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie

specjalista organizacji pomocy społecznej

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie uprzejmie informuje, że z dniem 01 grudnia 2021r. nasza jednostka przejęła rolę Organizatora rodzinnej pieczy zastępczej na terenie Powiatu Głogowskiego i realizację zadań powiatu wynikających z Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

W związku z powyższym wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem pieczy zastępczej zarówno w zakresie merytorycznym, organizacyjnym, technicznym, jak i finansowym realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie obejmując kompleksowym wsparciem system rodzicielstwa zastępczego.

Serdecznie zapraszam Państwa do współpracy z Zespołem ds. rodzinnej pieczy zastępczej, który składa się ze specjalistów ds. rodziny, psychologów i koordynatorów, a także z pozostałymi specjalistami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie.

Poniżej podajemy Państwu aktualne dane do kontaktu z naszą jednostką:

Dyrektor nr tel. 76 834 10 03, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat nr tel. 76 834 10 03, fax 76 837 35 01, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej nr tel. 76 833 21 46, 785 102 202

Zespół ds. świadczeń i pomocy instytucjonalnej nr tel. 76 834 10 03

Zespół ds. osób niepełnosprawnych nr tel. 76 837 35 04

Poradnictwo rodzinne nr tel. 76 834 10 06

Ośrodek Interwencji Kryzysowej nr tel. 789 201 294

            Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

                                                                

                                                   Serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę.

 

                                                                    Krystyna Piasecka - Olejniczak

                                                  Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

                                                                                    w Głogowie