Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Głogowskiego! Podstawowym celem działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie jest udzielanie pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym: dzieciom, rodzinom, osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym, a także zabezpieczenie osób wymagających wsparcia w różnego rodzaju placówkach. Podejmujemy szereg działań w celu zapobiegania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym oraz dysfunkcjonalności rodzin. Jesteśmy koordynatorem Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, z której wynikają kierunki naszych działań. Ściśle współpracujemy z organizacjami pozarządowymi tworząc porozumienie partnerskie „Razem dla współpracy”. Organizujemy pomoc społeczną w sposób nowatorski, a przede wszystkim na podstawie zgłoszonych nam potrzeb różnych środowisk. Z dużym powodzeniem pozyskujemy środki zewnętrzne na realizację projektów i programów poprawiających jakość życia mieszkańców Powiatu Głogowskiego. Chętnie słuchamy Państwa oczekiwań skierowanych na poprawę funkcjonowania rożnych podmiotów życia publicznego i wdrażamy te propozycje. Pozostajemy do Państwa dyspozycji

mgr Krystyna Piasecka - Olejniczak

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie

specjalista organizacji pomocy społecznej

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie uprzejmie informuje, że w dniu 31 sierpnia 2022r. zorganizowany został wyjazd integracyjny na pożegnanie lata z udziałem rodzin zastępczych z dziećmi i członków Klubu osób niepełnosprawnych „Tęczowe Motyle”. Impreza odbyła się w miejscowości Borówki w gospodarstwie agroturystycznym.   Dla wszystkich zapewnione były dwa warsztaty. Pierwszy miał na celu ulepienie własnego pieroga litewskiego według receptury autorskiej gospodarzy, które po zrobieniu zostały upieczone i skonsumowane przez uczestników.

Drugi warsztat polegał na przygotowaniu własnego olejku do kąpieli z dodatkiem różnych ziół i przypraw, które powodowały, że każdy uczestnik warsztatów miał niezapomniane wrażenia. Zindywidualizowany olejek, który każdy mógł zabrać ze sobą na długo będzie przypominał te miłe chwile w przepięknej scenerii natury.

Uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni ze wspólnego spotkania. Wyjazd połączył zainteresowania uczestników, każdy znalazł dla siebie atrakcje i mile spędził ostatnie dni wakacji.

Krystyna Piasecka - Olejniczak

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie

 

„Tęczowe Motyle” - zdjęcie 1 „Tęczowe Motyle” - zdjęcie 2 „Tęczowe Motyle” - zdjęcie 3 „Tęczowe Motyle” - zdjęcie 4 „Tęczowe Motyle” - zdjęcie 5