Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Głogowskiego! Podstawowym celem działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie jest udzielanie pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym: dzieciom, rodzinom, osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym, a także zabezpieczenie osób wymagających wsparcia w różnego rodzaju placówkach. Podejmujemy szereg działań w celu zapobiegania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym oraz dysfunkcjonalności rodzin. Jesteśmy koordynatorem Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, z której wynikają kierunki naszych działań. Ściśle współpracujemy z organizacjami pozarządowymi tworząc porozumienie partnerskie „Razem dla współpracy”. Organizujemy pomoc społeczną w sposób nowatorski, a przede wszystkim na podstawie zgłoszonych nam potrzeb różnych środowisk. Z dużym powodzeniem pozyskujemy środki zewnętrzne na realizację projektów i programów poprawiających jakość życia mieszkańców Powiatu Głogowskiego. Chętnie słuchamy Państwa oczekiwań skierowanych na poprawę funkcjonowania rożnych podmiotów życia publicznego i wdrażamy te propozycje. Pozostajemy do Państwa dyspozycji

mgr Krystyna Piasecka - Olejniczak

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie

specjalista organizacji pomocy społecznej

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Parafię św. Klemensa w Głogowie w dniu 18 czerwca 2023 roku, w którym również mieliśmy okazję uczestniczyć.

W czasie trwania Pikniku Dyrektor oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie prowadzili Kampanię Rodzicielstwa Zastępczego „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”.

Jednocześnie w trakcie Pikniku zorganizowany został przez naszą instytucje oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Głogowie konkurs plastyczny „KOŚCIÓŁ W OCZACH DZIECI”.

Po długich naradach jury konkursowe wybrało 5 zwycięskich prac konkursowych oraz przyznało 8 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a zwycięskie prace zostały dodatkowe docenione Dyplomem.

Lista zwycięzców, wraz z nagrodzonymi pracami:

I miejsce: Oliwia Ś.

II miejsce: Antoni J.

III miejsce: Maksymilian D.

IV miejsce:  Olek Z.

V miejsce: Aurelia S.

Wyróżnienia: Julia R., Mateusz R., Inga Sz., Wiktor J., Dominika K., Nadia Ś., Róża K., Adaś P.

 

Dyrektor

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie

Krystyna Piasecka - Olejniczak

„MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 1 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 2 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 3 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 4 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 5 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 6 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 7 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 8 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 9 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 10 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 11 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 12 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 13 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 14 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 15 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 16 „MY JUŻ JESTEŚMY RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DOŁACZ DO NAS!”. - zdjęcie 17